Коли ви приймаєте стероїди курсом, один місяць, один раз на рік, з вашою імунною системою нічого поганого не трапиться, проте коли тривалість циклу прийому стероїдів перевищує 10 тижнів, система, що відповідає за імунітет, піддається несприятливому впливу. У майбутньому це часто виливається в респіраторні чи аутоімунні захворювання. Виникає закономірне питання, які стероїди та яким чином впливають на наш імунітет.

Щодо принципів і механізмів впливу стероїдів на імунну систему, медики так і дійшли єдиної думки, проте висунули дві популярні, на сьогоднішній день теорії. Згідно з першою теорією, анаболізм, який триває тривалий час, знижує виробництво лейкоцитів, лімфо та фагоцитів – передового загону імунної системи. Згідно з другою теорією, стероїди (в основному це стосується лікарських препаратів з сильними андрогенними властивостями), що приймаються в підвищених дозах, сприяють тому, що вилочкова залоза поступово атрофується.

Теорії поки що залишаються теоріями, але достеменно відомо, що підвищені дози Соматотропіну можуть спровокувати нехарактерну поведінку імуноглобулінів, які замість того, щоб грати роль антитіл, починають блокувати виробництво гормону росту. У свою чергу, неправильна комбінація стероїдів та гормону росту провокує масове виробництво NK-клітин (натуральні або природні кілери), основне завдання яких – знищення чужорідних частинок та тіл, тобто боротьба з усіма видами інфекції. Кілерами їх назвали за підвищену агресивність. У нормальному стані, їхній рівень мізерний, проте у великій кількості, через брак ворога, вони починають боротися з власними клітинами людського організму, викликаючи аутоімунні захворювання.

Вплив окремих стероїдів на імунітет

Якщо ви не входите до ліги професіоналів і приймаєте стероїди без лікарського контролю, варто відмовитися від прийому Дексаметазону, а такий препарат як Нандролон слід взагалі уникати або приймати вкрай акуратно, не забуваючи періодично проходити медичний огляд та здавати аналізи. З усіх таблетованих засобів нейтралітет зберігає хіба що Віагра. Теж відноситься і до Тестостерону: якщо ви дотримуватиметеся норми і просуватися вперед не поспішаючи, зумієте зберегти імунну систему.

Передозування, як правило, може призвести до неприємних наслідків, які найбільш помітні в період сушіння, коли в організмі порушено баланс білків і вуглеводів і присутня надмірна кількість Кортизолу. І ви легко стаєте жертвою якоїсь інфекції.