Гормон росту або соматотропін – це речовина, яка природно виробляється гіпофізом. У дітей та підлітків він активно генерується, викликаючи сильне зростання у довжину. Інший важливою особливістю є те, що він надає сприятливий ефект на формування м'язового рельєфу. З цієї причини деякі спортсмени хочуть купити гормон росту соматропін, оскільки ця речовина допомагає при наборі маси. За допомогою стероїдів можна прискорити нарощування м'язів і швидше знищувати жировий прошарок. Замовити гормон росту можна у нашому інтернет-магазині. Спочатку соматотропін використовувався з терапевтичною метою. Наприклад, для лікування порушень росту у дітей, для лікування розладів нервової системи, пов'язаних із погіршенням пам'яті або з розвитком депресивних станів, а також для профілактики хвороб у людей похилого віку. Наукові дослідження довели ефективність застосування соматотропіну у терапії. Речовина застосовувалася також і у спорті, але 1989 року препарати на основі гормону росту були заборонені Олімпійським комітетом.
Схема прийому, дозування, як ставити ін'єкції
Гормон зростання, ціна якого може бути досить висока, потребує дбайливого поводження. Речовина чутлива до зовнішнього середовища, тому запечатану коробку слід зберігати в холодильнику за температурних умов від 2 до 8 градусів. Якісні препарати можуть кілька днів зберігатися і за кімнатної температури, але краще не ризикувати. Розведений у воді для ін'єкцій склад можна тримати лише у холодильнику. Термін придатності у разі складе близько 2-3 днів. Для того, щоб продовжити термін, потрібно розбавити соматотропін у бактерицидній воді. Тоді суміш протримається близько 10 днів.
Дозування розраховується індивідуально залежно від рівня фізичної підготовки спортсмена. Колоту речовину потрібно 1-2 рази на добу. Весь курс прийому анаболічних засобів триватиме до півроку. Добова доза зазвичай ділиться на кілька частин. Одна доза для чоловіків становить від 5 до 10 МО, для жінок – у 2 рази менше. Починати рекомендується з мінімальних доз поступово збільшуючи. Важливо також розуміти, як правильно ставити уколи. Існує два різновиди ін'єкцій:
- Підшкірні. Укол робиться у складку на животі. Ефективно для жироспалювання, речовина швидко всмоктується.
- Внутрішньом'язові. Колять у стегно, трицепс або дельтоподібний м'яз. Наголошується значний м'язовий приріст.
Побічні ефекти гормону росту
Недорогий гормон зростання соматотропін, ціна якого становить приблизно від 1000 до 3000 грн за пачку, має низку побічних ефектів. Стероїди можуть завдавати шкоди організму людини. Рідко трапляються такі побочки:
- Головний біль.
- Тусота.
- Блювота.
- Проблеми із зором.
- Проблеми зі щитовидною залозою.
- Гіперглікемія.
- Біль і свербіж у місці ін'єкції.
Апарати на основі соматотропіну протипоказані при гіперчутливості, вагітності, годуванні груддю та злоякісних новоутвореннях.
Рекомендації з ПКТ
ПКТ – післякурсова терапія – це комплекс заходів, спрямований відновлення організму після прийому стероїдів. Перед початком курсу особлива підготовка не потрібна. Варто лише відзначити, що розпочинати курс новачкам необхідно під суворим контролем професійного лікаря. Інакше є ризик сильно нашкодити організму. Спортсмени зі сфери бодібілдингу цінують речовину за високу ефективність, проте завжди потрібно прораховувати ризики. Фахівці стверджують, що проводити післякурсову терапію після прийому соматотропіну не потрібно. Препарат не порушує внутрішній баланс організму.
Сумісність, комбінування з іншими стероїдами
Іноді доводиться стати перед вибором: купити соматотропін, інший стероїд або купити обидва і комбінувати. Речовина загалом сумісна з іншими, але слід ретельно визначати дозування. Одночасний прийом соматотропіну та глюкокортикостероїдів (ГКС) може спричинити пригнічення росту, тому потрібно дуже обережно одночасно приймати ці препарати. Супутній прийом анаболічних стероїдів, терапія гормонами щитовидної залози, прийом естрогенів можуть пригнічувати зростання. Люди, які страждають на цукровий діабет, потребують коригування дози глікоглікемічних лікарських засобів. Також, можливо, потрібно змінити дозування інсуліну.