Очевидно, що наші предки були набагато масивнішими за нас сьогоднішніх. Можна сказати, що тоді панував культ грубої сили, оскільки заради виживання предкам доводилося тягати важкі валуни, заганяти величезних мамонтів, битися в нерівному поєдинку з шаблезубими тиграми і охороняти, у разі потреби, представниць прекрасної статі.

У процесі еволюції через непотрібність м'язова маса поступово зменшувалася, оскільки природний відбір зосередився на розвитку мозку, а не ваги м'язів. Тобто перемагав той, хто мав інтелект.

Щоб еволюція людської особи тривала в потрібному напрямку, а саме у бік розвитку інтелекту, сформованим тисячоліттями геномом, у клітинний апарат людського організму було закладено систему правил, згідно з якою зростання м'язів обмежене певними рамками.

Незалежно від того, як часто і напружено ви тренуєтеся, як тільки м'язова клітина потовщується до відведеного природою максимуму, генетичний контролер сигналізує «стоп» і ніякі фізичні навантаження вже не можуть змусити її збільшуватися далі.

Однак, здається, природа переграла саму себе, оскільки завдяки розвиненому інтелекту вдалося знайти засіб, який в обхід накладеним еволюцією заборон здатний виростити м'язи до неймовірних розмірів. І таким засобом стали анаболічні стероїди, у яких на відміну від природних прототипів, статевих гормонів, анаболічний ефект більш виражений.

У чому секрет хакерських здібностей анаболіків? У тому, що вони змінюють гормональну рівновагу, штучно збільшуючи кількість статевих гормонів. Зі зростанням андрогенності, клітини ДНК, у яких закладена лімітує зростання м'язів інформація, починають подвоюватися, надаючи м'язовим клітинам додатковий простір зростання. І що частіше подвоюються клітини ДНК, то швидше відбувається набір м'язової маси.

Правда не варто думати, що природу вдалося остаточно обдурити і штучний спосіб зняти обмеження, що накладаються нею, обходиться без наслідків. Наприклад, такий сильний анаболічний агент як Станозолол, який вдвічі активніший за Тестостерон, може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям. Вхідний до п'ятірки найсильніших допінг-препаратів він вимагає акуратного використання, оскільки збільшуючи силу і міць може стати причиною атеросклерозу.

Тому не забувайте усувати побічні ефекти правильним прийомом та точним дотриманням інструкцій для кожного курсу стероїдів. Крім того, пам'ятайте про важливість внутрішньокурсової терапії (ВКТ) та післякурсової терапії (ПКТ)