Спортсмен, який бажає наростити м'язову масу з використанням стероїдів, має нелегкий вибір, враховуючи кількість форм препаратів, що випускаються. В інтернет-магазинах купити анаболічні стероїди можна у вигляді підшкірних імплантатів, трансдермальних гелів та кремів, в ампулах для ін'єкцій та таблетках. Виникає питання — яка з цих форм є найефективнішою?

Відразу скажемо, що гелі та креми в концепції м'язового росту слабкі. Тому ми їх і не пропонуємо для продажу. Пальму першості займають пероральні та ін'єкційні препарати, при цьому засоби, що продаються в ампулах і флаконах, є найбільш кращими. Ін'єкційний формат забезпечує кращий приріст м'язової маси, більшу стабільність та толерантність у сфері побічних ефектів. Також уколи менше навантажують печінку.

Але і тут не можна сказати напевно, враховуючи, що деякі види стероїдів випускаються тільки в одній з форм, а з тих, які можна купити як в ампулах, так і в таблетках, усна форма не завжди слабша за ін'єкційну.

На сьогоднішній день, фармакологія пропонує два десятки ін'єкційних різновидів і лише три з них, Прімоболан, Тренболон та Станозолол випускаються ще й у таблетках.

Що стосується Станозололу, то він відноситься до рідкісного різновиду стероїдів ефективних і в тій і іншій формі. Що не можна сказати про Прімоболан, пероральна форма якого, практично марна, якщо не приймати його у високих дозах.

Це стосується й більшості інших форм тестостерону в таблетках. Приймати його в цьому форматі небажано, оскільки поглинання гормону поганим організмом, до того ж він токсичний для печінки. Більшість оральних стероїдів має цей недолік, оскільки відноситься до препаратів, чия формула була змінена, щоб забезпечити виживання при проходженні через печінку. Якби становище атомів вуглецю в їх складі не було б змінено, стероїди не мали б такої ефективності, оскільки руйнувалися б у печінці, ще до надходження в кров.

Тому, якщо не хочете піддавати печінку надмірному навантаженню, краще використовувати стероїди у вигляді ін'єкцій. Це не означає, що організм не страждатиме від побічних ефектів іншого типу, але принаймні печінка буде в безпеці, що саме по собі є суттєвим бонусом ін'єкційних препаратів, крім їхньої потужності та користі для нарощування м'язів.

Мабуть, з усіх таблетованих засобів, хіба що віагра, яка приймається для збільшення припливу крові в м'яз, може похвалитися відсутністю побічних ефектів, правда вона і не відноситься до стероїдів.