Після закінчення курсу анаболічних стероїдів, як правило, відбувається зниження маси тіла та силових показників, або як це найчастіше називають – феномен відкату. Таке явище трапляється, оскільки в організм більше не надходять стероїдні речовини і він намагається налагодити свій природний процес роботи. Деякі спортсмени, які не знають, як знизити відкат, можуть зовсім втратити ту вагу, яку набрали. Щоб уникнути цього, ми хочемо дати вам кілька корисних рекомендацій.

Запобігаємо феномену відкату правильно

Уникнути втрат маси на 100% не вдасться, але зробити її мінімальною дуже просто. У цьому випадку, головне правильно скласти післякурсову терапію – це спеціальний курс, який нормалізує природну роботу організму та відновлює його з мінімальним спалюванням накопичених м'язів.

Основні фактори, що впливають на ступінь відкату:

 • Тривалість курсу – від тривалості курсу залежить робота гормональної та нервової системи організму. Чим курс довше, тим сильніше пригнічується їхня природна діяльність. Після закінчення прийому анаболічних стероїдів потрібно не менш тривалий курс післякурсової терапії, що ще більше знизить гормональний фон, а в результаті відбудеться сильний феномен відкату.
 • Досвід спортсмена – цей чинник важливий як у тренувальному процесі, і у прийомі фармакологічних стероїдів. Завдяки знанню індивідуальностей власного організму, можна підбирати курси з мінімальним відкатом, а дізнатися про його особливості можна тільки після кількох пройдених курсів.
 • Післякурсова терапія – це найголовніший фактор. На цьому етапі організм повинен відпочивати. Не варто приймати стероїди, коли ви перебуваєте на стадії ПКТ або відразу після неї. Сплануйте свій режим тренувань – він має бути мінімальним. Пам'ятайте, що набирати м'язову масу ви будете, але вже на новому курсі.
 • Індивідуальні особливості організму – оскільки кожен організм має свої особливості, то й ефект відкату після курсу анаболічних стероїдів може виявитись у кожного спортсмена по-різному. В одних він буде максимальним, а інші зможуть зберегти його основну частину.

Виходячи з описаних факторів, пропонуємо вам 7 корисних порад, як зберегти 40-45 відсотків маси тіла після першого курсу стероїдів:

 1. Поступово знижуйте інтенсивність тренувань першого місяця після закінчення курсу;
 2. Вживайте препарати, що блокують кортизол, щоб уникнути катаболічних процесів;
 3. Вживайте щодня 200-300 г білка;
 4. Доповніть свій щоденний раціон спортивними добавками: протеїном, амінокислотами, гейнером, вітамінним комплексом тощо;
 5. Для досвідченіших спортсменів, рекомендуємо створити спеціальний курс для відкату, так званий «міст», наприклад, курс Тестостерону Енантата – застосовують до 250 мг на тиждень між повноцінними курсами;
 6. Найбільш безпечним методом зниження втрати маси є поступове зменшення кількості та дозувань препаратів, що застосовуються на курсі, в цьому випадку організм не буде так швидко втрачати вагу і швидше адаптується до завершення курсу;
 7. Використовуйте препарати-антиестрогени, наприклад, Анастрозол. Вони виступають блокаторами естрогенових ефектів у період курсу, коли використовуються препарати з ароматизуючою дією: Тестостерон Енант, Тестостерон Пропіонат, Сустанон та інші.

Нагадаємо, що відкат після курсу анаболічних стероїдів є завжди. Просто потрібно прийняти це та бути добре підготовленим. Не починайте зі складних курсів, а поступово набирайте обертів і результат вас дуже порадує. В інтернет-магазині «Strong-Muscle» можна купити фармакологічні стероїди високої якості. Тут найприйнятніша ціна на курс Тестостерону Енантат та Пропіонату. Також можна вигідно купити Станозолол, курс Болденону та багато інших стероїдів, що діють.